Hakkımızda

1973 yılından itibaren, Aliağa Petrokimya İmalat, İdari ve Sosyal Tesisleri ile muhtelif Karayollarının yapımı ile başlayan Mühendislik ve Şantiye faaliyetleri, 1978 den itibaren Türkiye İş Bankası A sınıfı Müteahhitliği ile Türkiye’nin değişik şehirlerinde yapılan şube ve lojman binaları ile devam etmiştir. Türkiye İş Bankası’nın A sınıfı müteahhidi olabilmek ve bunu sürdürebilmek hem teknik bilginin hem de uygulama yöntemlerinin çok kaliteli ve her alanda titiz yapılması ile mümkündür. Şirketimiz, Türkiye’de çıplak beton (brüt beton) kalıp işini de İş Bankası inşaatları ile uygulayan ilk iki müteahhit firmasından biri olmasından kaynaklanan bir tecrübeye sahiptir. 1986 yılından itibaren İller Bankası'na yapılan Belediye Sarayları ve sosyal tesisler inşaatları, şirketimizin titizlikle inşa ettiği yapılardır. Yine bu dönemde Türkiye’nin belli başlı sanayi sitelerinin inşaatlarında şirketimiz de rol almıştır. İkitelli ve Atatürk Sanayi Siteleri’de bunların arasındadır.

 

Çok katlı, yapıların yanı sıra Marmara depremi sonrasında, villa konut imalatına başlayan şirketimiz betonun yanı sıra ahşap, demonte yapı sistemine büyük bir özen göstermiştir. Bu konuda sağladığımız ekolojik ve yanmazlık özellikleri ile çeşitli site projelerine Türkiye'de imza atmıştır.

 

2006 yılı ve devamında Şirketimiz, ahşabın işlenişi ile uyguladığımız özel teknolojiler sayesinde, 2010 Güney Afrika Dünya Futbol Şampiyonası organizasyonunda kullanılmak üzere yapılacak olan,ahşap, ve çelik konstrüksiyonlu villaların Güney Afrika, Johannesburg’da kurulması için davet alarak uluslararası çalışmalarına başlamıştır. Devam eden yıllarda Hint Okyanusu'nda bulunan Seychelles Devletinin 120 adasından biri olan Poivre Adası Turistik Tesisleri yapımını, yine ahşap ağırlıklı çok özel bir metodla uygulamıştır. Poivre adasının Yat limanı ve Havaalanı inşaatları da yine şirketimiz tarafından adaya kazandırılmıştır.

 

Şirketimiz Afrika kıtasında faaliyetlerinin devamında, Güneybatı Afrika'da, petrol, elmas, altın ve gümüş gibi dünyanın en değerli yeraltı kaynaklarına ve çok verimli büyük tarım arazilerine  sahip olan ve başarılı yönetimi ile diğer Afrika ülkelerinden farklılığını her alanda hissettirerek büyük bir hızla gelişen, Angola Devleti silahlı kuvvetlerinin personeli için 40.000 adet çelik konstrüksiyon ve diğer projelere, Angola Devletinde kurulu ONSANYAPI LDA. şirketimiz ile  başlamıştır. Şirketimiz ayrıca 40.000 konutun tamamını, anlaşma gereği mobilyalı olarak teslim edeceğinden ülkeye konut imalat malzemelerinin yanı sıra mobilya ithalatını da Angola'da itibarlı bir mobilya mağazası kurarak, mobilya sektöründe de hizmet vermektedir.. Başta enerji konusu olmak üzere bir çok sektörde de, yine şirketimiz Angola devletine Türkiye'den ve Dünya'dan ithalat ve ihracat çalışmalarına başlamıştır.

 

Onsan Grup, 2015 yılında, Çin devletinin önde gelen kurumlarından “TEPC ” ile tüm Dünya'da projelerinin finansmanı ve inşaat uygulamaları için partnerlik anlaşmaları yaparak, Çin devletinin dünyada son yıllarda büyük bir hızla gelişen finansal ve yapım gücünü de sağlamıştır.

 

Özet olarak Şirketimiz 45 yıldır kaliteli yapılar inşa etme alışkanlığından ödün vermeden, Dünya'nın her yerinde inşaat projelerinin yanı sıra ; ahşap villa konutlarda, sahip olduğu ekolojik ve yanmazlık özelliği ile ve yine şirketimiz uhdesinde bulunan özel karayolu teknolojisi ile tüm ülkelerde büyük ilgi görmektedir.

 

Onsan İnşaat, Türkiye dışında ; Almanya, Rusya, Irak, Seyşeller, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Angola’da kurulu bulunan şirketleri ve ayrıca ; Dünyanın çeşitli ülkelerinden şirketlerle de uluslararası birliktelikler sağlayarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

ONSAN GROUP